NYNÍ AKCE 20 % NA PROTEINOVÉ KAŠE ROCKFIT S KÓDEM: UZNEPRDIM

Chcete shodit přebytečná kila a nevíte, který doplněk výživy je pro Vás ideální? Poradíme Vám!

Tajemství o spalovačích tuků. Jak je správně vybrat?

Honba za vysněnou postavou se zdá být někdy příliš náročná a zdlouhavá. Abychom tedy celý proces urychlili, často se uchylujeme k pomocníkům na hubnutí, jinak řečeno spalovačům tuků. Jak ale takové spalovače fungují a je jejich efekt trvalý? To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

spalovace-tuku

Zjistěte, jak spalovače tuků fungují v lidském těle

Na základě toho, jak spalovače v lidském těle fungují, je rozlišujeme na dvě základní skupiny: spalovače stimulační a lipotropní. První skupina spalovačů funguje na principu termogeneze, která nabádá tělo ke zvýšení produkce tepla. Tím se současně urychluje metabolismus a zvyšuje se energetický výdej. Hlavní roli v tomto typu spalovače hraje kofein, který se řadí k přírodním stimulantům.

Lipotropní typ spalovače pracuje na bázi lipolýzy neboli odbourávání tuků, kdy dochází ke zvýšení využitelnosti tuků v těle. Zjednodušeně tedy lze říci, že jsou z tukových buněk uvolňovány do krevního oběhu mastné kyseliny a glycerol a následně jsou využity jinými tkáněmi. Tím se tukové zásoby zmenšují a dochází k vytouženému vyrýsování postavy. Mezi látky, které jsou nejčastěji obsaženy v lipotropních spalovačích, patří například L-karnitin a CLA.

A i přestože spalovače obsahují řadu účinných látek podporujících vylučování tuků, nepředstavují samospásné řešení. Hubnutí je především o tom, že váš energetický výdej musí být vyšší než energetický příjem. To znamená, že pokud váš jídelníček bude složen z nekvalitních a nevyvážených živin a budete se málo hýbat, ani sebelepší spalovač vám v hubnutí nepomůže. Jinými slovy – opět jde o doplněk, který může posloužit k lepším výsledkům. Základem ale zůstává strava a trénink, a pokud na to nebudeme pamatovat, doplněk sám o sobě fungovat nebude.

Podle čeho vybírat?

Spalovače tuků lze vybírat podle obsažených látek a přidružených účinků, kterých chceme dosáhnout. Některé spalovače totiž kromě urychlení metabolismu dovedou pozitivně ovlivnit fyzický výkon, snížit únavu a vyčerpanost po cvičení, zlepšit imunitní systém a podobně. Dále si svůj spalovač můžete vybrat podle intenzity cvičení nebo na základě principu, jakým fungují.

spalovace-nahledovy

 

Nejlepší spalovače tuků pro aktivní sportovce:

Pro všechny pravidelně sportující jedince jsou nejvhodnější spalovače tuků s obsahem L-karnitinu a EGCG neboli extraktem ze zeleného čaje. Jedná se o tzv. karnitinové spalovače tuků, které zvyšují využívání mastných kyselin jako zdroje energie. Díky tomu šetří svalový glykogen, což je u vytrvalostní zátěže žádoucí, a zlepšují celkový výkon.

Nejvyšší koncentraci L-karnitinu obsahují shoty jako je Nutrend Carnitine 3000 Shot, který se pyšní dávkou 3000 mg. Obsažený L-karnitin má lehce vstřebatelnou formu, ideální pro použití 30 minut před fyzickým výkonem. Kromě toho obsahuje ještě další užitečné látky jako je kofein, taurin a extrakt ze zeleného čaje, který reguluje tělesnou hmotnost.

Další účinný karnitinový spalovač tuků, tentokrát ve formě kapslí, představuje Reflex Nutrition Acetyl-L-Carnitine, který v jedné dávce obsahuje 500 mg karnitinu, přičemž se užívá 1–3x denně. Tím dosáhnete ideální denní dávky pro efektivní hubnutí.

1-spalovace

Spalovače tuků, které vás nabudí a ještě více umocní proces hubnutí:

Potřebujete nabudit na trénink? Pak je pro vás vhodný spalovač tuku Gymbeam Green Tea, který obsahuje řadu minerálů a vysokou dávku extraktu ze zeleného čaje. Tento pokročilý extrakt je výjimečný tím, že obsahuje přírodní bioaktivní látky fenoly a polyfenoly, které urychlují metabolismus, pomáhají spalovat tuky, zvyšují fyzickou výkonnost a podporují lepší využití kalorií.

Pokud potřebujete ještě více podpořit proces hubnutí, pak se pro vás může stát vhodným řešením konjugovaná kyselina linolová neboli CLA Reflex Nutrition ve formě tablet. Ta tvoří přirozenou složku v mase a je považována za užitečného pomocníka při redukci hmotnosti. CLA totiž zvyšuje odbourávání tuků a snižuje tvorbu tukové tkáně.

2-spalovace

Spalovače, které vás zbaví tuku i nadměrné chuti k jídlu:

Komplexní spalovače tuků, jakým je například Gymbeam Nero, v sobě kombinují hned několik účinných látek, čímž zajišťují maximální hubnoucí efekt. Konkrétně Gymbeam Nero obsahuje synergicky působící složky, které zvyšují spalování tuků, dodávají energii a ještě k tomu kontrolují chuť k jídlu.

Podobný efekt má také Reflex Nutrition Thermo Fusion vyvinutý na základě vědeckých studií. Tento spalovač funguje na principu termogeneze, čímž uměle zvyšuje výrobu tepelné energie a vede k efektivnímu spalování tuků. Kromě toho potlačuje pocit hladu a obsahuje kofein, který, jak je známo, pomáhá udržet maximální sportovní výkon.3-spalovace

Spalovače zvyšující výkon při silovém tréninku:

Látka synefrin vyskytující se v oplodí rostliny Citrus aurantium prokazatelně zvyšuje efekt lipolýzy a počet vykonaných opakování při silovém tréninku. Pokud tedy chcete vyrýsovat tělo, zbavit se tuku a zlepšit svůj výkon, může být pro vás synefrin tou správnou volbou. Doporučovaná denní dávka synefrinu je obsažena v přípravku Sizeandsymmetry Synephrine, který zároveň napomáhá odplavit přebytečnou tekutinu z organismu.

Dalším spalovačem s bohatou dávkou synefrinu je Nutrend Synephrine, který urychluje metabolismus tuků. Snížení neaktivní tukové tkáně vede ke zlepšení fyzických výkonů jak u intenzivně trénujících jedinců, tak i u běžné populace.

4-spalovace