FIT ovesné banánové lívanečky s proteinem

Fit banánové lívanečky s proteinem

Lívance chutnají každému, jejich složení ale racionálnímu jídelníčku příliš neodpovídá. Proto jsou mezi fitness nadšenci populární různé alternativní recepty na lívanečky, kterým sice obvykle chybí jedna typická vlastnost lívanců – nakynutí – co do vzhledu a chuti ale podobnost najde každý.

nahled-livance

Základ našeho těsta budou tvořit ovesné vločky a banán, podíl bílkovin pak můžete navýšit libovolným syrovátkovým proteinem. Touto úpravou složení získáme místo pokrmu, který obsahuje prakticky pouze sacharidy, nutričně vyvážené jídlo. Pamatujte na to, že i přes upravené složení mají lívance stále poměrně vysokou kalorickou hodnotu, a jsou tak ideální například ke snídani v tréninkový den, případně během „cheat“ dne jakožto přijatelná forma fitness mlsání.

Celkem připravíte z uvedené porce přibližně 20 lívanečků.

Ingredience:

TIP: Pokud nemáte zrovna moc času, vyzkoušejte náš recept na rychlé banánové livanečky s proteinem.

Postup:

Do misky nasypte vločky a protein, přidejte nakrájený banán a zalijte mlékem. Vše důkladně rozmixujte ponorným mixérem a ideálně nechte přes noc proležet v lednici. Vločky tak nasají mléko a těsto více zhoustne. Ráno by měla konzistence odpovídat těstu na klasické lívance. Pokud těsto děláte těsně před smažením, budete pravděpodobně muset ubrat množství mléka, nebo naopak přidat více vloček, proteinu či banánu.

Lívance smažíme ideálně na kapce kokosového oleje přibližně 2 minuty z jedné strany, poté otočíme a smažíme další dvě minuty.

Následně každý lívanec potřeme arašídovým máslem a vrstvíme na sebe. Vršek dozdobíme oblíbeným lesním ovocem (v našem případě malinami) a ořechy (zvolili jsme na plátky pokrájené mandle).

livance-shora

 

Nutriční hodnoty 100 g pokrmu:

  • 974 KJ (233 kcal)
  • 12 g bílkovin
  • 16 g sacharidů
  • 12 g tuků

 

Nutriční hodnoty 1 porce (4 lívance):

  • 1647 KJ (393 kcal)
  • 20 g bílkovin
  • 27 g sacharidů
  • 20 g tuků