Suprex Essential Amino (EAA)

Kód: 5446/POM
639 Kč –40 %
suprex essential amino pomeranc 263x400
639 Kč –40 % 385 Kč

Zvolte variantu

Klasické BCAA 2:1:1 musíte používat ve více než dvojnásobných dávkách, abyste dosáhli stejného účinku. (Tyto poznatky byly potvrzeny nezávisle dvěma klinickými studiemi, na univerzitě v texaském Galvestone a ve Švédské akademii věd.) Proto jsou takto namíchané EAA lepší než samotné BCAA.

Detailní informace

Balení: 500g, Příchuť: Ananas
Vyprodáno | 5446/ANA
639 Kč
385 Kč
Balení: 500g, Příchuť: Pomeranč
Vyprodáno | 5446/POM
639 Kč
385 Kč

Detailní popis produktu

CO JSOU ESENCIÁLNÍ AMINOKYSELINY (EAA)?
Jsou potřebné pro růst a regeneraci svalů při intenzivním tréninku. Tělo nedokáže tyto esenciální aminokyseliny vytvářet, takže je nutné je přijímat ve stravě. Samotné svaly se neskládají jen z BCAA, proto je nutné do svalů doplňovat všechny aminokyseliny!

JSOU 2,5x ÚČINĚJŠÍ NE SAMOTNÉ BCAA!
Klasické BCAA 2:1:1 musíte používat ve více než dvojnásobných dávkách, abyste dosáhli stejného účinku. (Tyto poznatky byly potvrzeny nezávisle dvěma klinickými studiemi, na univerzitě v texaském Galvestone a ve Švédské akademii věd.) Proto jsou takto namíchané EAA lepší než samotné BCAA.

Z čeho se skládají a k čemu jsou jednotlivé látky potřebné?
8 esenciálních aminokyselin (EAA), 5 neesenciálních, 3 aminokyselinové sloučeniny (betain, karnitin, HMB). Nepoužíváme polo-esenciální aminokyselinu histidin, který může potenciálně spouštět alergické reakce. (Alergici musí brát léky označované jako antihistamika.)

Glutamová kyselina, asparagová kyselina a alanin prakticky vzato chrání BCAA, neboť se spalují při tréninku ve svalech dříve. Navíc umějí vychytávat se svalů amoniak – zplodinu svalové práce. S těmito EAA nemusíte používat navíc glutamin, což je další benefit. Glutamová a asparagová kyselina totiž fungují na vychytávání amoniaku lépe než glutamin.

V každé dávce jsou 3g leucinu, což je množství, jenž spouští mTor aktivaci (základní signál pro růst svalů).

Aspartátový cyklus (v němž působí lysin, threonin a methionin) předchází anabolický cyklus, v němž působí BCAA.

Betain má podobné vlastnosti na změnu tělesné kompozice jako BCAA a navíc pomáhá snižovat pocení a zlepšuje trávení živin.

HMB je anti-katabolické, silnější než BCAA; navíc významný zdroj vápníku. HMB tu dáváme několikanásobně větší dávku, než bývá obvyklé.

Sacharidy dopravují aminokyseliny do svalu (díky spolupráci s inzulínem), bez nich fungují aminokyseliny hůře a spalují se naprázdno.

BCAA je v těchto EAA dost, ale používají se výhradně na podnět stavby svalů, ne jako zdroj energie. Je nevýhodné spalovat drahé BCAA, když na to máme cukry a levnější aminokyseliny.

Cholin a inositol pomáhají v játrech a ledvinách zpracovávat aminokyseliny, totéž vitamín B6 (je ho tu 300 % doporučované dávky)

Energetické a výživové hodnoty na 100 g:
1512 kJ, 360 kcal
Bílkoviny (aminokyseliny a deriváty) – 75 g
Sacharidy – 15 g (z toho jednoduché cukry 15 g)
Tuky – 0 g
Vláknina – 0, 42 g

1 dávka/zarovnaná odměrka – 20 g
Leucin – 3060 mg
Sacharidy – 3000 mg
Lysin – 1660 mg
HMB – 1400 mg
Glutamová kyselina – 1400 mg
Asparagová kyselina – 1200 mg
Valin – 1000 mg
Isoleucin – 840 mg
Threonin – 840 mg
Alanin – 800 g
Fenylalanin – 760 mg
Betain – 700 mg
Methionin – 440 g
Inositol – 400 g
Cystein – 300 g
Cholin – 240 g
Tryptofan – 200 g
Taurin – 200 g
Karnitin – 200 g
Vitamín B6 (Pyridoxin) – 3 mg

Složení (příchuť pomeranč): Lysin hcl, glukóza, maltodextrin, leucin, HMB (hydroxybetametylbetaburytát), glutamová kyselina, asparagová kyselina, valin, isoleucin, threonin, alanin, fenylalanin, betain hcl, methionin, myo-inositol, cystein, cholin bitartrát, tryptofan, taurin, karnitin, pyridoxin hcl. Regulátory kyselosti kyselina citrónová a kyselina jablečná. Aroma pomeranč. Zahušťovadla/směs vláknin (xanthan, konjacový mannan, sodná sůl karboxymetylcelulózy). Sladidlo sukralóza. Barvivo beta-karoten. Protispékavá látka stearan hořečnatý.

Složení (příchuť ananas): Lysin hcl, glukóza, maltodextrin, leucin, HMB (hydroxybetametylbetaburytát), glutamová kyselina, asparagová kyselina, valin, isoleucin, threonin, alanin, fenylalanin, betain hcl, methionin, myo-inositol, cystein, cholin bitartrát, tryptofan, taurin, karnitin, pyridoxin hcl. Regulátory kyselosti kyselina citrónová a kyselina jablečná. Aroma ananas. Zahušťovadla/směs vláknin (xanthan, konjacový mannan, sodná sůl karboxymetylcelulózy). Sladidlo sukralóza. Barvivo beta-karoten. Protispékavá látka stearan hořečnatý.

Návod k použití: Jednu zarovnanou odměrku rozmíchat v 0,25-0,3 litru vody. Pokročilí sportovci můžou používat 20 g před tréninkem a 20 g po tréninku. Kondičním sportovcům postačuje buď 20 g po tréninku, pokud je jejich hlavním cílem zlepšení regenerace (ideální je potom vypít za 15-30 minut proteinový nápoj), nebo naopak 20 g pouze před tréninkem, pokud je jejich hlavním cílem zlepšení výkonu (ideální je kombinace s nakopávačem nebo iontovým přípravkem). Nápoj je možno konzumovat i cca 15 minut před velkými jídly s vyšším obsahem bílkovin nebo ráno po probuzení. Nepřekračujte celkovou denní dávku 100 g prášku. Rozestupy mezi jednotlivými dávkami minimálně 60-70 minut. Nápoj po rozmíchání je určen k okamžité spotřebě (cca do dvou hodin).

Omezení: Není určeno pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nenahrazuje pestrou stravu. Nevhodné při fenylketonurii a při alergii na některou z použitých surovin. Zvýšená opatrnost nutná při diabetu. Neužívat v suchém stavu, nevdechovat prášek.

Skladování: Skladovat mimo dosah slunečních paprsků v suchu a teplotě do 25 °C. o otevření nejlépe spotřebovat do tří měsíců.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x